Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Reveljen.

Administrativ personal

Susanne Andersson Westin

Administratör vuxenutbildning

Telefon: 0620-68 27 37

Växel: 0620-68 20 00

E-post: susanne.a.westin@utb.solleftea.se

Magnus Davidsson

Utbildningssamordnare vuxenutbildning

Telefon: 0620-68 22 48

Mobil: 070-714 35 55

E-post: magnus.davidsson@utb.solleftea.se

Sussie Hansson

Administratör vuxenutbildning

Telefon: 0620-68 22 90

Växel: 0620-68 20 00

E-post: sussie.hansson@utb.solleftea.se

Jonathan Lange

Utvecklingsledare

Telefon: 0620-68 27 21

Mobil: 070-191 05 69

E-post: jonathan.lange@utb.solleftea.se

Beryl Skogström

Administratör yrkeshögskola

Telefon: 0620-68 22 53

Växel: 0620-68 20 00

E-post: beryl.skogstrom@utb.solleftea.se

Jenny Viberg-Karlsson

Administratör yrkeshögskola

Telefon: 0620-68 29 21

Växel: 0620-68 20 00

E-post: jenny.viberg@utb.solleftea.se

Husvärd

Åke Olofsson

Husvärd

Telefon: 0620-68 27 38

Mobil: 073-275 50 18

E-post: ake.olofsson@utb.solleftea.se

IT-tekniker

Lars Boväng

Tekniker

Telefon: 0620-68 27 33

Mobil: 070-697 37 62

E-post: lars.bovang@utb.solleftea.se

Komvux

Mattias Ahlenhed

Speciallärare

Mobil: 073-053 18 47

E-post: mattias.ahlenhed@utb.solleftea.se

Lars Braf

Lärare matematik

Mobil: 070-232 73 40

E-post: lars.braf@utb.solleftea.se

Rosie Braf

Lärare svenska som andraspråk

Mobil: 070-287 75 98

E-post: rosie.forsell-braf@utb.solleftea.se

Linda Gidlöf

Lärare engelska

Mobil: 073-274 53 63

E-post: linda.gidlof@utb.solleftea.se

Susanne Jonsson

Lärare engelska och svenska som andraspråk

Mobil: 070-287 40 53

E-post: susanne.jonsson@utb.solleftea.se

Stefan Kanerva

Lärare religionskunskap, samhällskunskap, samhällsorienterade ämnen

Mobil: 070-190 47 81

E-post: stefan.kanerva@utb.solleftea.se

Jenny Kusmin

Lärare engelska, matematik och svenska som andraspråk

Mobil: 070-288 09 14

E-post: jenny.kusmin@utb.solleftea.se

Komvux som särskild utbildning

Marie Gjersvold

Lärare Komvux som särskild utbildning

Telefon: 070-716 38 95

E-post: marie.gjersvold@utb.solleftea.se

Ledning

Maria Modin

Vuxenutbildningschef

Telefon: 0620-68 22 69

Mobil: 070-688 71 64

E-post: maria.modin@utb.solleftea.se

Christer Sjödin

Rektor vuxenutbildningen

Telefon: 0620-68 22 93

Mobil: 076-792 98 81

E-post: christer.sjodin@utb.solleftea.se

Samhällsorientering

Margueritte Salem

Samordnare samhällsorientering

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: margueritte.salem@utb.solleftea.se

Muhamed Abdullah

Kommunikatör

E-post: mohamed-idris.abdullah@utb.solleftea.se

Tbeyin Hagos

Kommunikatör

E-post: tbeyin.adane@utb.solleftea.se

SFI

Camilla Andersson

Lärare vårdkurser

Telefon: 070-714 54 63

E-post: camilla.andersson@utb.solleftea.se

Lars Gullberg

Assistent sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: lars.gullberg@utb.solleftea.se

Charlotta Jonsson

Lärare sfi

E-post: charlotta.jonsson@utb.solleftea.se

Dietrun Kaiser

Lärare sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: dietrun.kaiser@utb.solleftea.se

Tommy Lokander

Lärare sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: tommy.lokander@utb.solleftea.se

Sari Luukkonen

Assistent sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: sari.luukkonnen@utb.solleftea.se

Linda Lötberg

Lärare sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: linda.lotberg@utb.solleftea.se

Patrik Sandström

Lärare sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: patrik1.sandstrom@utb.solleftea.se

Camilla Tarberg

Lärare sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: camilla.tarberg@utb.solleftea.se

Eva Tengström

Lärare sfi

Telefon: 0620-68 27 50

E-post: eva.tengstrom@utb.solleftea.se

Susann Wessinger

Samordnare utbildningsplikt

Telefon: 0620-68 27 32

Mobil: 070-710 94 41

E-post: susann.wessinger@utb.solleftea.se

Studie- och yrkesvägledare

Monica Berglund

Studie- och yrkesvägledare

Telefon: 0620-68 24 94

E-post: monica.berglund@utb.solleftea.se

Elin Aarseth

Studie- och yrkesvägledare

Telefon: 0620-68 27 29

E-post: elin.aarseth.vux@utb.solleftea.se

Studietorget

Anneli Eriksson

Telefon: 073-27 53 305

E-post: anneli.eriksson@utb.solleftea.se

UTAS - Unga Till Arbete eller Studier

Malou Karlström-Molund

Samordnare

Mobil:  070-227 59 69

E-post: malou.karlstrom-molund@utb.solleftea.se

Ingrid Lindgren

Specialpedagog

Mobil: 073-270 95 05

E-post: ingrid.lindgren@utb.solleftea.se

Peter Näslund

Handledare

Mobil:  070-293 98 15

E-post: peter.naslund@utb.solleftea.se

Yrkeshögskolan

Anna Rosenhall

Utbildningsledare Socialadministratör och Stödpedagog

Mobil: 073-0880672

E-post: anna.rosenhall@utb.solleftea.se

Ulla Larsson

Utbildningsledare Behandlingspedagog

Mobil: 073-270 95 06

E-post: ulla.larsson@utb.solleftea.se